SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 6956006
nr 695 6006
Bägare
Silver, Danmark, 1700-tal, med gravering, höjd: 9, diameter: 8, 5, Vikt: 140, 7 g
måndag 2 maj 2011
kl 18:42:47
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.